Komunikacja interpersonalna - rozwiązywanie konfliktów


 
 
Cele szkolenia
- uzmysłowienie uczestnikom szkolenia wpływu umiejętności komunikowania się i układania wzajemnych relacji na odniesienie sukcesu zawodowego
- kształtowanie umiejętności wzbudzania zaufania u partnera
- kształtowanie umiejętności wpływu na zachowanie innych
- zapoznanie uczestników szkolenie z metodami rozwiązywania konfliktowych sytuacji
 
Korzyści pozyskane ze szkolenia
- poznanie rodzajów konfliktów
- poznanie sposobów efektywnego „zarządzania” konfliktami
- wykształcenie zdolności wpływania na zachowania innych
- wzrost pewności siebie podczas wystąpień 
 
Metody szkoleniowe
- mini-wykłady
- indywidualne i grupowe rozwiązywanie problemów
- ćwiczenia
- testy
 
Program szkolenia
- efektywne komunikowanie się
- rodzaje konfliktów i  bariery w komunikacji
- sposoby rozwiązywania konfliktów
- perswazja i przekonywanie innych

Kumulatywne przystąpienie do długu

Kumulatywne przystąpienie do długu powodujace solidarną odpowiedzialność dłużników dopuszczalne jest na podstawie zasady swobody zawierania umów. Polega ono na przyjeciu odpowiedzialności przez osoby trzecie za dotychczasowe zobowiązania dłużnika. Podkreślić należy, iż przystępujący nie zastępuje dłużika w ramach spełnienia świadczenia, nie zostaje on także z tego zwolniony, lecz występuje wraz z nim jako solidarny współdłużnik. Następuje tutaj pomnożenie podmiotów po stronie zobowiązanej w stosunku zobowiązaniowym o niezmienionej treści. Przyspiąpienie do długu dotyczy jedynie zobowiązań już insteniejących w momencie przystąpienia - nie można przystępować do długów przyszłych, bądź warunkowych.

Umowa kumulatywnego przystąpienia do długu zawierana jest pomiędzy dotychdzacowym dłużnikiem, a przyspiępującym do długu, albo przystepującym do długu, a wierzycielem. Taka umowa nie wymaga formy szczególnej, aby wywołać skutki.

Opócz umownego przystąpienia do długu ustawodawca przewidział również ustawowe przyspiąpienie do długu. Ma to miejsce wówczas, gdy nabywca przedsiębiorstwa bądź gospodarstwa rolnego staje się dłuznikiem solidarnym w zakresie zobowiązań związanych z prowadzeniem tego przedsiębiorstwa bądź gospodastwa rolnego, bez względu na to z jakiego zdarzenia te zobowiązania powstały. Wyłączenie tej odpowiedzialności następuje jedynie gdy nabywca mimo, zachowaia naleznje staranności nie wiedział o istnieniu zobowiązania, a także ta odpowiedzialność jest ogranczona po stronie nabywcy przedsiebiorstwa, bądź gospodarstwa rolnego do jego wartości.