Postepowania odrębne


Ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej - w sytuacji, gdy dłużnik nie ma ustanowionej rozdzielności majątkowej ze swoim małżonkiem, nie dokonuje spłaty należności, a egzekucje komornicze wypadają bezskutecznie wierzyciel ma prawo skierować wniosek do Sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej między dłużnkiem, a jego małżonkiem. Wniosek ten będzie mieć podstawy tylko, gdy powód uprawdopodobni, że podział majątku jest konieczny w celu zaspokojenia wierzytelności, która została stwierdzona tytułem wykonawczym. 

Podczas składania wniosku o ustaniowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej koniecznym jest wykazanie przez powoda istnienia wierzytelności stwierdzonej prawomocnych tytułem wykonawczy oraz wskazanie, iż podział majatku małżonków uprawdopodobni odzyskanie należności.

Powyższy wniosek składany jest najczęściej w sytuacji, gdy dłużnik wraz ze swoim małżonkiem są właścicielami nieruchomości objętej ustawową wspólnością majątkową małżeńską pozwanych. W takiej sytuacji celem wierzyciela jest ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej, podział nieruchomości oraz złożenie wniosku do Komornika Sądowego celem przeprowadzenia egzekucji z udziału w nieruchomości dłużnika.

Weryfikacja raportów innych wywiadowni

Bardzo częstym zjawiskiem w podmiotach korporacyjnych i mniejszych przedsiębiorstwach jest to, że dział handlowy i pracownicy handlowi nie umieją wyciągać własnych wniosków z pozyskiwanych informacji przez wywiadownie gospodarcze.

Nasza firma nie tylko uczy tej interpretacji, ale przede wszystkim weryfikuje zebrane informację przez inne wywiadownie, pozyskuje nowe informacje i tworzy całkowicie nowy obraz badanego przesiębiorstwa. Dopiero tak wykonana praca daje porządany efekt oceny ryzyka handlowej współpracy - daje asumpt do wyrobienia i wypracowania metody opinii o kontrahencie, co ma na celu uzyskać efekt wiedzy, a nie emocji.