Podział majątku wspólnego


Ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej - w sytuacji, gdy dłużnik nie ma ustanowionej rozdzielności majątkowej ze swoim małżonkiem, nie dokonuje spłaty należności, a egzekucje komornicze wypadają bezskutecznie wierzyciel ma prawo skierować wniosek do Sądu o ustanowienie rozdzielności majątkowej między dłużnkiem, a jego małżonkiem. Wniosek ten będzie mieć podstawy tylko, gdy powód uprawdopodobni, że podział majątku jest konieczny w celu zaspokojenia wierzytelności, która została stwierdzona tytułem wykonawczym. 

 

Podczas składania wniosku o ustaniowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej koniecznym jest wykazanie przez powoda istnienia wierzytelności stwierdzonej prawomocnych tytułem wykonawczy oraz wskazanie, iż podział majatku małżonków uprawdopodobni odzyskanie należności.

 

Powyższy wniosek składany jest najczęściej w sytuacji, gdy dłużnik wraz ze swoim małżonkiem są właścicielami nieruchomości objętej ustawową wspólnością majątkową małżeńską pozwanych. W takiej sytuacji celem wierzyciela jest ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej, podział nieruchomości oraz złożenie wniosku do Komornika Sądowego celem przeprowadzenia egzekucji z udziału w nieruchomości dłużnika.

Wywiady gospodarcze

Wywiady gospodarcze przygotowywane przez PIFH to usługa gwarantująca naszemu Klientowi uzyskanie danych niezbędnych w podejmowaniu właściwych decyzji handlowych. Wywiad zawiera zweryfikowane informacje o kontrahentach i daje wiarygodny obraz potencjalnych partnerów handlowych. Nasze raporty tworzone są zawsze bezpośrednio po zleceniu Klienta, są więc zawsze opracowywane na podstawie najbardziej aktualnych informacji. Za każdym razem jego kształt poddawany jest wnikliwej analizie przez naszych ekspertów.